Buradasınız

ZONGULDAK VERGİ DAİRESİ BAŞKANIMIZ REFİK AKGÜN, KDZ. EREĞLİ VERGİ DAİRESİNDE HAZİNE VE MALİYE BAKANINCA İLAN EDİLEN MÜCBİR SEBEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI.

ZONGULDAK VERGİ DAİRESİ BAŞKANIMIZ REFİK AKGÜN, KDZ. EREĞLİ VERGİ DAİRESİNDE HAZİNE VE MALİYE BAKANINCA İLAN EDİLEN MÜCBİR SEBEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI.

Zonguldak Vergi Dairesi Başkanımız Refik AKGÜN, Zonguldak Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları Grup Müdürü Abdurrahman Kösemen ve Kdz.Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayıkcı’nın da yer aldığı, Kdz. Ereğli Vergi Dairesi toplantı salonunda yapılan Mali Müşavirler ve Muhasebecileri bilgilendirme toplantısına katıldı. Zonguldak Vergi Dairesi Başkanımız, 18 Temmuz’da Düzce Merkezi ve ilçeleri ile Ereğli, Alaplı ve Gülüç beldesinde önemli sel felaketi yaşandığını hatırlatarak, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, kayıpların bulunması ve yaralılara acil şifalar dileğinde bulundu. Zonguldak Vergi Dairesi Başkanımız Refik Akgün söz konusu felaket nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığınca, selden zarar gören vergi mükelleflerine kolaylık sağladığını anlatarak, şunları kaydetti; Bu dönemde vermemiz gereken beyannameler ve bildirimler ile ilgili 18 Temmuz 2019 tarihinde mücbir sebep tarihimiz başladı. Selden zarar gören mükellefler, 18 Temmuz-18 Eylül 2019 dâhil tarihler arasında verilmesi gereken beyannameler ve bildirimlerini 18 Eylül 2019 dâhil tarihine kadar verebilecekler. Bunun için ise selden zarar gördüklerine dair gerek itfaiye, gerekse ilgisi olduysa polis birimlerince yapılan tutanakları ibraz etmek şartıyla, gelir veya kurumlar yönünden bağlı oldukları vergi dairelerine müracaat etmeleri gerekiyor. Bu sayede beyanname ve mükellefiyetinden doğan işlemlerden dolmayı mükelleflerimiz her hangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmayacaklar. Ayrıca bu dönemde verilmesi gereken beyannamelerin ödeme süresi de Vergi Usul Kanununun 111. Maddesine istinaden 26 Eylül 2019’a alındığını belirtti.